Jesteś tutaj

Ważny dzień-19 listopada 2016, czyli NutritionDay!

NutritionDay jest inicjatywą obejmującą cały świat. Głównym celem inicjatywy jest przeciwdziałanie niedożywieniu szpitalnemu poprzez zwiększanie wiedzy oraz świadomości występowania niedożywienia w zakładach opieki zdrowotnej. NutritionDay ma także na celu poprawę ogólnej jakości opieki zdrowotnej.     

Okazuje się, że aż 40% pacjentów w szpitalach jest dotkniętych chorobami zależnymi od niedożywienia. Niedożywienie szpitalne niesie za sobą wiele ważnych negatywnych konsekwencji takich jak:

  • wydłużenie czasu pobytu pacjentów w szpitalu,
  • zwiększenie kosztów hospitalizacji,
  • zwiększenie ryzyka infekcji,
  • wydłużony czas gojenia ran/wydłużony czas leczenia pooperacyjnego
  • oraz wiele innych.

Podczas NutritionDay zbierane są szczegółowe dane za pomocą wystandaryzowanych formularzy oceniających stan odżywienia pacjentów.

NutritionDay umożliwia co roku zakładom opieki zdrowotnej monitorowanie oraz porównywanie z latami poprzednimi jakości świadczonych usług. Jednostki uczestniczące w inicjatywie mają możliwość oceny występowania niedożywienia oraz zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy. 

Nasze Koło Naukowe również było zaangażowane w NutritionDay. Zbieraliśmy dane w Szpitalu Klinicznym na ul. Banacha oraz w Szpitalu Klinicznym im. prof. dr W. Orłowskiego.

Mamy nadzieję, że coraz więcej placówek ochrony zdrowia zaangażuje się w akcję NutritionDay, żeby wspólnie przeciwdziałać niedożywieniu szpitalnemu, które w dalszym ciągu stanowi ogromny problem szpitali na całym świecie. 

Po więcej informacji osoby zainteresowane zapraszam na stronę internetową: http://www.nutritionday.org

 

ZałącznikWielkość
Image icon 12312319_10208491593233849_1326982459_n.jpg56.89 KB