SKND na wiosennym finale Szpitala Pluszowego Misia - 03.03.2011

3 marca 2011 roku 14 członków naszego Koła wspomogło wiosenny finał Szpitala Pluszowego Misia organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny (EMSA). Studenci odwiedzili Zespół Szkół Nr 68 przy ul. Hożej w Warszawie. Czyt. dalej...

W akcji, która stawia sobie za cel przygotowanie dzieci do kontaktu z lekarzem, wzięło udział 230 maluchów, zaś w rolę lekarzy wcieliło się łącznie 33 studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kształcących się na kierunku lekarskim, fizjoterapii, dietetyce, pielęgniarstwie i zdrowiu publicznym.

Najmłodsi, którzy na czas zabawy stali się opiekunami swoich pluszaków, uczestniczyli wraz z nimi w przeprowadzaniu wywiadu lekarskiego, badaniu przedmiotowym i wstępnym opatrzeniu. Następnie trafili razem z misiami na badania dodatkowe, takie jak USG, by ostatecznie znaleźć się w laboratorium lub na sali operacyjnej. Po zakończeniu procesu diagnostyczno-leczniczego opiekunowie pluszaków otrzymali komplet badań podopiecznych i dalsze zalecenia. Odwiedzili także stanowisko tzw. zdrowego żywienia i rehabilitacji.
Dzieci opuściły Szpital Pluszowego Misia z uśmiechami na twarzy, studenci byli natomiast dumni ze swoich pierwszych sukcesów we współpracy z małym pacjentem.

Więcej o nas: http://www.wum.edu.pl/2011-03-07-kolejna-edycja-szpitala-pluszowego-misia