Konferencja: III WARSZAWSKIE DNI NAUKI O ŻYWIENIU CZŁOWIEKA - 15-16.04.2011

W dniach 15-16 kwiecień 2011 odbyły się III Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka o tematyce wiodącej "Dietoprofilaktyka i dietoterapia chorób układu krążenia". Piewszy raz w historii kierunku dietetyka wraz z Zakładem Żywienia Człowieka konferencję współorganizowało Studenckie Koło Naukowe Dietetyków. Czyt. więcej...

Pierwszy dzień konferencji był dniem naukowo-szkoleniowym, drugi - dniem studenckim zorganizowanym przez członków naszego Koła. Na wystąpieniu inauguracyjnym w dniu 15 kwietnia Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu, a zarazem Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji – prof. Zdzisław Wójcik słowa uznania skierował do prof. Bruno Szczygła - jednego z propagatorów leczenia żywieniowego w Polsce, za wniesienie znaczącego wkładu w stworzenie standardów nauczania na studiach I i II stopnia kierunku dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, sporządzanych na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, będących jednocześnie podstawą do przygotowywania przez Uczelnię autorskich programów nauczania.

Na konferencji nie zabrakło wielu specjalistów z dziedziny żywienia i dietetyki. Podczas dwóch dni przedstawiono 21 referatów, z czego 7 było autorstwa studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studentów innych uczelni z kraju.

Konferencję urozmaiciły sesje plakatowe przygotowane przez studentów i pracowników instytucji medycznych prezentujące związek między medycyną a żywieniem.

Doniesienia studenckich kół naukowych w dniu 16 kwietnia poprzedziło wystąpienie prof. Krzysztofa Krygiera nt. roli tłuszczów w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych ze wskazaniem na benefity oleju rzepakowego.  Na konferencji nie zabrakło wystąpień i posterów członków naszego Koła.

Dzień studencki urozmaicił QUIZ ŻYWIENIOWY, którego prawidłowe wypełnienie dawało szansę wygrania cennych nagród książkowych. W dniu studenckim odbył się także konkurs na najlepsze wystąpienie i najlepszy plakat studenckiego dnia III Warszawskich Dni Nauki o Żywieniu Człowieka. Nagrody książkowe ufundowali: prof. Hanna Kunachowicz, prof. Krzysztof Krygier oraz Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej w dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy, za co serdecznie dziękujemy.

Za najlepsze wystąpienie o tytule "Spożycie sodu wśród osób starszych" zostały nagrodzone Pane Elżbieta Sawicka i Renata Markiewicz-Żukowska reprezentujące Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Nagroda za najlepszy plakat trafiła w ręcę Pań Adrianny Kister oraz Dominiki Dytko ze Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Dietetyki Akademii Medycznej we Wrocławiu (Ocena wpływu edukacji żywieniowej na sposób żywienia studentów z kierunku Dietetyka Akademii Medycznej we Wrocławiu). Wyróżnienie w sesji plakatowej uzyskłały także dwa postery studentów kierunku Dietetyka WUM (Monika Adamczyk, Monika Hajduk: Rola siemienia lnianego w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego; Aneta Jachnis, Aleksandra Kozłowska, Joanna Pęska, Albert Jędrzejewski: Popularna dieta wysokobiałkowa jako czynnik ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego). Serdecznie gratulujemy!

Podczas dnia studenckiego nasi członkowie Koła mieli także okazję zaprezentować swoje umiejętności kulinarne przygotowując dla zebranych gości smaczny i zdrowy poczęstunek.

Więcej infromacji na stronach:

III Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka oraz http://www.wum.edu.pl/informacje/kalendarz_wydarzen/2011/2011.04.15_dni_nauki_o_zywieniu.pdf

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Studencki Komitet Organizacyjny

Monika Hajduk, Aneta Jachnis, Magdalena Kopała, Anna Sabak, Katarzyna Stadnicka, Katarzyna Żywczyk