Akcja pomiarowa w przedszkolu nr 123 w Warszawie

W  sobotę (21.11) nasze Koło Naukowe brało udział w akcji w Przedszkolu nr 123 w Warszawie.

Byliśmy zaangażowani w mierzenie dzieci (wzrost i masa ciała), a następnie porównywaliśmy uzyskane wyniki z siatkami centylowymi.

Dodatkowo rodzice mieli okazję zasięgnąć profesjonalnej porady studentów dietetyki.

Naszą akcję pomiarową poprzedzała konferencja, której głównym tematem była rola warzyw i owoców w żywieniu przedszkolaka. Dodatkowo podczas wystąpień zostały poruszone tematy ogólnie pojętego zdrowego żywienia dzieci oraz bardzo ważnej w profilaktyce nadwagi i otyłości aktywności fizycznej.

Dużym zaskoczeniem było ogromne zaangażowanie rodziców w całe przedsięwzięcie. Sala aż pękała w szwach, a warto dodać, że była to całkiem spora sala sportowa.

Pochwalamy takie akcje i jesteśmy jak najbardziej na TAK!